کاربرد هوش تجاری در منابع انسانی

Blog Post Image 1400/05/17

مقدمه

درحالی‌که استخدام مهم است، کار مدیران منابع انسانی به همین‌جا ختم نمی‌شود. عملکرد همه‌چیز است. هوش تجاری می‌تواند به شما کمک کند عملکرد استخدام جدید خود را تجزیه‌وتحلیل کنید و ببینید آیا فرد انتخاب‌شده برای این نقش مناسب است یا خیر. یکی از راه‌های انجام این کار این است که گزارش‌های روزانه متقاضی خود را با سیستم مدیریت پروژه خود ترکیب کنید تا به شما کمک کند در روز اول، روز دهم، روز سی‌ام و غیره وضعیت اوضاع را به دست آورید. این نه‌تنها به شما کمک می‌کند تا عملکرد آن‌ها را تجزیه‌وتحلیل کنید بلکه نشان‌دهنده موفقیت یا عدم موفقیت در روند پردازش است.

برای کارمندان طولانی‌مدت، تجزیه‌وتحلیل عملکرد ممکن است کمی متفاوت باشد. شما می‌توانید به‌جای اتصال به گزارش‌های کارمندان، سایر شاخص‌های اصلی مانند مقایسه معیارها با موقعیت‌های مشابه در شرکت‌های رقیب یا نرخ رشد شغلی را متمرکز کنید.با جمع‌آوری این داده‌ها، شما یک تصویر کلی بهتر از موفقیت یک کارمند و مناطقی خواهید داشت که نیروی انسانی می‌تواند از طریق ارائه آموزش، انگیزه یا یک گپ خوب به سبک قدیمی و … به شما کمک کند.

هوش تجاری برای نیازهای کارمندی

یکی از فاکتورهای اصلی نرم‌افزار هوش تجاری، توانایی تجسم داده‌ها و قابل‌درک‌تر کردن آن‌هاست، خصوصاً اگر دانشمند داده نیستید.
برای منابع انسانی، این می‌تواند تعدادی از فرایندها را ساده کند و نیازهای کارمندان و گروه‌های خاص را بهینه کند. به‌عنوان‌مثال، این ممکن است برای کشف نرخ بهره‌وری پایین در بخش‌ها، نشانگر نیاز به استخدام کارکنان بیشتر یا تجزیه‌وتحلیل بیشتر، یا شاید شناسایی نیازهای آموزشی با بررسی اینکه کدام گروه‌ها مهارت خود را مدتی به‌روز نکرده‌اند، نشان می‌دهد.
یکی دیگر از کاربردهای مهم هوش تجاری در اینجا شناسایی خطرات است. از هوش تجاری می‌توان برای پیشنهاد روندهایی مانند افزایش گردش کارکنان در یک بخش خاص، کاهش بهره‌وری و غیره استفاده کرد که ممکن است زمینه‌هایی برای بررسی بیشتر باشد.

هوش تجاری برای فرهنگ

این موضوع ممکن است شما را متعجب کند، اما فرهنگ داخلی عنصر مهم هر شرکتی است. این به زندگی محل زندگی می‌بخشد و به تصویر برند شما کمک می‌کند؛ اما هوش تجاری چگونه می‌تواند کمک کند؟
متأسفانه، بسیاری از بخش‌های منابع انسانی واکنش بیشتری نسبت به فعال بودن دارند، به این معنی که آن‌ها تمرکز بیش‌ازحد بر استخدام دارند درحالی‌که پیشگیری از مشکلات اغلب در لیست اولویت آن‌ها قرار ندارد.
هوش تجاری می‌تواند با استفاده از داده‌ها برای شناسایی نیازها و یافتن راه‌حل‌ها، به رشد فرهنگ مراقبت از کارمندان کمک کند. این ممکن است از تجزیه‌وتحلیل نتایج نظرسنجی رضایت کارکنان و مقایسه آن‌ها با سطح بهره‌وری برای کشف زمینه‌های مورد نگرانی یا حتی تجزیه‌وتحلیل مصاحبه‌های خروجی باشد تا مشخص شود دقیقاً کجای این مراحل اشتباه بوده است.

تجزیه‌وتحلیل تجارت برای CSR

علاوه بر این، هوش تجاری می‌تواند برای پیشبرد مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها، نقشی که اغلب به عهده منابع انسانی است، استفاده شود. این کار می‌تواند با همبستگی علایق اجتماعی کارمندان، به‌عنوان‌مثال سگ‌ها، با یک پروژه اجتماعی محلی یا حتی بررسی تأثیر گسترده شرکت بر جامعه، به‌عنوان‌مثال با اجرای پروژه‌های مشاوره جوانان با سایه شغلی انجام شود.
CSR 
می‌تواند روحیه کارکنان و وجهه شرکت را از طریق توانایی انجام واقعی کارهای خوب در جهان تقویت کند. تجزیه‌وتحلیل هوش تجاری این امکان را فراهم می‌کند و از همه مهم‌تر مؤثر است.

راه‌حل‌های سفارشی

هنگامی‌که به دنبال افزودن هوش تجاری به بخش منابع انسانی خود هستید، ابتدا باید در نظر داشته باشید که به چه چیزهایی امیدوار هستید و چرا به تجزیه‌وتحلیل‌های پیشرفته برای این امر نیاز دارید.
مشاوران هوش تجاری می‌توانند به شما کمک کنند تا فرآیند تجزیه و تحلیل را تکمیل و ابهام¬زدایی کنید و ابزار مناسب هوش تجاری را برای تجارت خود پیشنهاد دهید، که این پیشنهاد می¬تواند‌ یک راه‌حل مستقل که برای بهینه‌سازی استخدام طراحی‌شده است، یا یک افزونه یکپارچه برای کشف نیازهای آموزشی پنهان یا برخی موارد جزئی¬تر باشد.

ابزارهای هوش تجاری چگونه می‌توانند به مدیریت منابع انسانی کمک کنند؟

چندی پیش، تجزیه‌وتحلیل داده‌های منابع انسانی تنها برای متخصصان ویژه آموزش‌دیده با صلاحیت و مهارت‌های خاص در دسترس بود. امروزه، برنامه‌های هوش تجاری تعاملی و کاربرپسند است و کنار آمدن با آن‌ها بسیار راحت‌تر است.
در صورت استفاده کارآمد، ابزارهای هوش تجاری گزارش‌های خوبی در مورد بهترین و بدترین عملکرد ارائه می‌دهند که تعریف کارکنان متقاضی پشتیبانی و آموزش بیشتر را برای شرکت آسان می‌کند.
با کمک برنامه‌های مدرن هوش تجاری، می‌توانید تعاملات کارمندان، پیشرفت و تخصص دامنه را ازنظر بصری مشاهده کنید. علاوه بر این، می‌توان رویدادهای گذشته را دوباره پخش کرد، می‌توان روحیه کارمندان را ردیابی کرد، در کل می‌توانید بینشی در مورد همه فعالیت‌های انسانی در سراسر شرکت به دست آورید.

در کنار آن، راه‌حل‌های نرم‌افزاری هوش تجاری به درک منطقه آرامش حریم خصوصی شرکت کمک می‌کند که در هر یک متفاوت است. تعیین منطقه راحتی در داخل شرکت می‌تواند تصمیم‌گیری را تسهیل کند و هرگونه نگرانی در مورد مسائل مربوط به حریم خصوصی را برطرف کند.

برای فروش و توسعه تجارت، ابزار هوش تجاری ضروری است. مدیران فروش همیشه باید بدانند که کدام‌یک از کارکنان رابطه خوبی با مدیران قبل از ملاقات با مشتریان و کسانی که اهداف اصلی جلسه را بهتر درک می‌کنند، دارند.

به‌عنوان‌مثال، داده‌های مربوط به تحصیلات، مهارت‌ها و عملکرد گذشته کارمندان می‌تواند به یک شرکت در شناسایی پتانسیل اصلی شرکت کمک کند و اطمینان حاصل کند که منابع انسانی آن را حفظ می‌کند.

برای به دست آوردن اطلاعات مفید و تجزیه‌وتحلیل علت و زمان غیبت کارکنان، می­توان روزهای غیبت کارکنان به علت بیماری و روزهای تعطیل را به‌راحتی پیگیری کرد. علاوه بر این، مدیران می‌توانند منطقه امنی را برای بحث در مورد فرهنگ‌ همکاری سازمانی ایجاد کنند و به‌منظور افزایش شفافیت و کاهش تهدیدات مخفی‌کاری، کارکنان را ترغیب کنند تا به ارائه بازخورد بپردازند.

علاوه بر منابع انسانی، هوش تجاری می‌تواند طیف گسترده‌ای از مسائل را حل کند، ازجمله بهبود بازاریابی، خدمات به مشتری، افزایش فروش، ایجاد یک سیستم گزارش‌گیری مؤثر  و غیره. که در مطالب مختلف به آن پرداخته‌شده است.

 

نظرات (1)
Comment image
بهرام
06 شهریور 1400

تست است

پاسخ
ارسال نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند.